Očkujeme v roce 2011

I v tomto roce pokračuje naše reportáž o očkování.

Očkovat můžeme i do podnože vinného keře. Kmen seřízneme v úrovni půdy v období zimního klidu, před očkováním odstraníme zeminu až k místu očkování. Keř tímto zásahem radikálně zmladíme.

----------------------------------------------------------

Keř 20let starého Alibernetu byl přeočkován 15.4.2011. Další průběh vývoje očkovance v následující fotoreportáži:

Prvni
Prvni
Prvni

Celkem byly přeočkovány 4 keře do podnoží, z toho se ujala očka na 2 keřích, tažně z oček dosáhly délky 1,5m. Z tohoto pokusu vyplývá, že očkovat do podnože lze, ale výsledek je problematický. Starý keř bude lépe u země seříznout, nechat vyrůst jeden silný letorost, který v příštím roce naočkujete.Tam je již výsledek nadějnější.

---------------------------------------------------------

Silný likvidační mráz ze 4. na 5. května 2011 přežily keře naočkované v dubnu velmi dobře. Horší to bylo s keři, které byly očkovány v roce 2010. Ujaly se, ale očka nepřirostla po celé délce ke kmínku. Celý letorost vymrzl. Proto jsem zkusil nepravidelně přirostlé očko oblepit antiplísňovým sanitárním silikonem (viz následující obrázky), uvidíme na jaře, zda silikon nepoškodil očko, nebo keř.

Prvni
Prvni
Prvni

Přes silný mráz -30st.C v měsíci lednu 2012 nebyly keře, obalené sanitárním silikonem poškozeny.

-----------------------------------------------------------------

Končí další výborný vinařský rok. Jsem rád, že o stránky s obsahem očkování révy vinné je již po několik let stálý zájem a že řady vinařů, kteří zkusili, nebo zkouší tento způsob šlechtění révy, neustále rostou. Dostávám mnoho dotazů na toto téma /a nejenom na toto/ a snažím se podle svých zkušeností poradit. Dobrou skutečností je, že přibývá mnoho mladých zájemců o pěstování révy, a tím i ke konzumaci jedné z mála posledních zdraví prospěšných tekutin, hroznového vína.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

MNOHO ZDRAVÍ V ROCE 2012 A URČITĚ SE SEJDEME NA KOŠTECH... LETOS NÁM BUDE BÍLÉ CHUTNAT ! MŇAM - MŇAM!!!!